070 33 66 500 info@tbafbouw.nl

Internationale bouwbeurs in Duitsland

13 t/m 17 januari 2025

In januari 2025 bezochten de technisch adviseurs van het Technisch Bureau Afbouw de toonaangevende internationale bouwbeurs BAU in München. Deze beurs, gehouden in de Messe München, verspreid over 18 hallen, bracht een breed scala aan leveranciers en innovaties samen. Van kleine tot enorme stands, de exposanten presenteerden producten die direct relevant zijn voor de bouw- en afbouwwereld.

Trends en Innovaties

Een opvallende trend tijdens het beursbezoek was de brede toepassing van prefab isolatiecomponenten voor wanden, plafonds, gevels en andere bouwdelen, vervaardigd uit gerecyclede of natuurlijke materialen. In het bijzonder viel de toepassing van gerecycled plastic, zoals PET, op. Daarnaast werden er verschillende isolatiematerialen getoond die gebaseerd zijn op natuurlijke grondstoffen, zoals wol, katoen en kurk. Deze materialen dragen bij aan verduurzaming en bieden innovatieve alternatieven voor traditionele isolatiemethoden.

Een ander opmerkelijk aandachtspunt was de opkomst van prefab modulaire bouwsystemen. Deze systemen bieden kant-en-klare woning- en gebouwcomponenten, inclusief de afwerking van wanden en andere elementen, die direct op de bouwplaats kunnen worden geplaatst. Dit vereist een gedegen planning en uitstekende logistiek, om de inwerking van vocht en spanningsgedrag op de elementen te minimaliseren.

Daarnaast werd de ontwikkeling van isolerende leemplaten met een kartonnen bekleding getoond, een interessante toepassing voor binnenisolatie in de droogbouwsector. Deze platen vereisen alleen nog een voegafwerking voordat de wand volledig kan worden afgewerkt met verf of behang.

Belangrijke leveranciers en innovaties

De beurs bood tal van innovaties van diverse toonaangevende leveranciers, waaronder:

  • Austrotherm: Biedt gerecycled isolatiemateriaal toepasbaar van vloer tot dak, evenals prefab elementen van EPS met een bekleding. Austrotherm
  • Rokamat: Levert lichtgewicht schuur- en stucbewerkingsmachines, inclusief accu-aangedreven modellen. Rokamat
  • Puren: Presenteerde gerecycled PUR-bouwplaten, nu ook beschikbaar als brandvertragende platen. Puren
  • Ediltec: Leverancier van isolatiematerialen, waaronder polyurethaanschuim en composietpanelen. Ediltec
  • Maxit: Biedt bouwblokken en afwerkingen voor CO2-reductie, met materialen zoals hout, stro en kalk. Maxit
  • Scawo: Toont 3D-geprinte betonelementen voor trappen en geveltoepassingen. Scawo
  • Dinova: Biedt minerale verfsystemen voor langdurige bescherming van gevels. Dinova
  • Rapidolehm: Presenteert leempleisters, bakstenen en leemkartonplaten met hoge sterkte en vormvastheid. Rapidolehm
  • Sopro: Biedt complete systemen voor waterdichte wand- en vloerenafwerking in badkamers. Sopro
  • Soudal: Innovaties op het gebied van luchtdichte bouwtechnieken, waaronder lichtgewicht en vezelversterkte pasta’s voor binnenafwerking. Soudal
  • Redstone: Toont vochtafdichtings- en klimaatverbeterende systemen op basis van natuurlijke materialen. Redstone
  • Remmers Bouwchemie: Biedt isolatiesystemen en vochtwerende producten voor de afbouwsector. Remmers
  • Erfurt-KlimaTek: Biedt innovatieve binnenwandisolatie- en verwarmingssystemen. Erfurt-KlimaTek
  • Semin: Levert isolatiematerialen van gerecycled katoen en PET-viltplaten, in verschillende diktes en stijve varianten. Semin

Conclusie
De trends die werden gepresenteerd tijdens BAU München 2025 wijzen duidelijk op de voortschrijdende ontwikkeling van duurzame bouwmaterialen en -technieken. Het gebruik van gerecyclede en natuurlijke materialen neemt toe, en de verfijning van modulaire bouwsystemen biedt nieuwe mogelijkheden voor efficiënt bouwen. De beurs bood waardevolle inzichten en nieuwe producten die voor de afbouwsector van groot belang zijn. Al met al een zeer informatieve en interessante beurs die de weg wijst voor de toekomst van de bouw- en afbouwindustrie.

Download de gratis TBA-app!